21 Mart 2017 Salı

Acaba bir işe yarıyor muyum?

 2002de Dostluklarımızın başladığı Üniversite arkadaşlarımdan oluşan bir grubumuz var ve biz böyle hersene çoğalıyoruz. Eskiden birinin kız arkadaşı veya erkek arkadaşı oldu diye artıyorduk, sonraları aramızdan biri evlendi diye artmaya başladık, şimdilerde ise bir minik güzellik aramıza katıldı ve biz artmaya devam ediyoruz.
Düşünsenize 10 kişi olmuş 22 kişi....

Bebekler olmaya başladığından beri de annelerimiz özendi ve biz de bebek partisi yapıyoruz. Bebek partilerinden beri kimse bebeğin 40'ına, diş buğdayına, mevlüdüne çağırmıyor hoş çağırsalar da çalışmaktan gitmeye fırsat olacağını sanmıyorum.

Bu seferki konseptimiz uçan balonlar... Bebeğimizin adı Rüzgar, 16 nisan civarlarında dünyaya gelir diye hesaplar var... Ama biz o gelmeden onun için rengarenk bir parti hazırladık.


Bir tatlı rüzgar başlığı altında 5'e 8 ölçülerinde Magnet hazırladık, ilk resimde göreceğiniz üzere renk renk kağıtları kesip üç boyutlu balonları da bu magnetlerin üzerine yapıştırdık, sonra onlara sevimli paketler yapıp giydirdik.


Minik kek kalıpları farklı bir eğlenceli oldu, galiba en çok sevdiğim şey eldeki birleşenlerle birşey oluşturmak. 3 balonu şişirmeden önce uclarından sicim ip ile birbirine bağladım, sonra balonları hafif şişirip 3'nün de ağzını bir araya getirip burgulayıp bağlamadan içine çeviriverdim. Mini kek kalıplarına içerden çöp şişleri yapıştırdım.Bunun için 3 tane çöp şiş yeterli. Ve balon yumağını çöp şişler araya gelecek şekilde oturttum ve işlem tamamdır .


Masa önü balon tasarımı Mimar arkadaşım Sedaya( Önce tasarladı, çizdi ve hepsini elleriyle tek tek kesip kurdelaya dizdi), hediyelik ve masadaki  mini kek kalıplarına oturtulmuş balon tasarımları bana ait... Çok büyük bir keyifle hazırladık herşeyi... Aaaa bu arada balonlarımızdaki derin nefes yine Mimar arkadaşım Özgeye ait... Mutluluk ,gözyaşı, yeni bir güne umut ne ararsanız var hazırlıklarımızda... Sol ön köşede görmüş olduğunuz tabakta güzel annemiz Jale'nin hazırlamış olduğu kokulu taş hediyelikler bulunuyor.Buz dolabımızda yerlerini aldılar.Yemekler gülücükler,mutluluklar bu güzel kadınlar ait-yalnız bir eksikle- Seda arkadaşımız dedesini kaybettiği için acil İskenderuna gitti...


Tamam tamam arkamızda böyle güler yüzlü yakışıklı eşlerimiz ,arkadaşlarımızda var... Onlarda bol bol yiyip içerek bize katkıda bulundular... Sevgilerimle...

Güzel "Rüzgar" sana mutluluk, neşe,başarı,şans ,aşk,dostluk,sevgi ve mucizeler dolu bir ömür diliyorum...

Not: Unutulmasın , bu güzel kadının başındaki tacı da ellerimizle yaptığımızı söylememe gerek yoktur sanırım...

Hiç yorum yok:

merak ettim diyenler