31 Ocak 2015 Cumartesi

Kısık ateşte 15 dakika

Hani insan bazen böyle kendini sofinin dünyası gibi, başkası tarafından yazılan karmaşık bir hikaye içinde hisseder ya işte tam da öyle bir zaman dilimi geçirdim. E ne oldu geçti mi?? Aslında bunun cevabını bilmiyorum.Çok uzun bir süredir ne kendime ne de kukla yapmaya  zaman bulamadım ya da ben bulmamak için elimden geleni yaptım.Şimdi diyelim ki tüm bu savaşlar geride kaldı ve ben yeniden kendi hikayemi yazmaya başladım. (A buarada anladığım kadarıyla insan psikolojik olarak yeni ve stressli bir ortama girince bildiğini de unutuyor yani bu tecrübe ile sabit.)
Bir önceki paylaşımımı 30 Ocak 2014te yapmışım- şuan baktım- ve yuh diyorum tam bir yıl geçmiş. 
Hımm bakalım bu bir yıl içinde; Şantiye şefi oldum, abim ankaraya gitti yalnız kaldım. Hep uyudum, arkadaşlarımı uzaklaştırdım, sonra gene uyudum, evi dağıttım, topladım, sonra gene uyudum...
Stop
Geçmişi bir geride bırakırsak az önce aşağıda görmüş olduğunuz yeni figürümü  pişmek üzere 30 dakikalığına fırına bıraktım.
Buarada bu polimer kili yumuşatmak için daha iyi bir yol var mıdır, ellerim uğraşmaktan kıpkırmızı oluyor, yazık onlara :( Her zaman yaptığım gibi Hamuru önce küçük parçalara ayırıyorum sonra üzerine azıcık bebe yağı döküyorum, yumuşayana kadar eziyorum ama bunun kolayı olmalı bu çile bitmeli.
Çileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Hadi elleri de bir kenara bırakalım, bende bu gez göz arpacık kabiliyeti yok gibi, evet evet böyle hissediyorum. Birşeye başlıyorum ama kontrolü ben de değil. Kafayı modellerken şundan ilham aldım da şuna benzedi gibi bir cümleyi kurmam çok zor , resmen sonuç "süprizzzzz" diye karşıma çıkıyor. Daha çok çalışmak lazım belkide.
Modelleme yaparken yine çok uzun zaman önce bulduğum bu  MODEL RESİM 'lerinden yararlandım.

 Bu sefer içi için ne gazete kağıdı ve alüminyum folyo kullandım. Onlar yerine peçete kullandım, Şekillendirmesi ve bantladıktan sonra bile hakimiyeti daha kolaymış neden daha önce aklıma gelmediki...
 Geçenlerde de birşeyler yaparım diye oturmuştum  masa başına sonra yine birşey çıkmayınca bari alt yapı hazırlayayım demiş ve gözlerini hazırlamıştım.İyi de yapmışım hop kullanıverdim işte.
 Yaklaşık 8 takım göz hala var istediğim zaman kullanılabilir. Amacım tüm pişirme işlemleri bittikten sonra simler ve boyalar ile göz efekti oluşturup, üzerini şeffaf malzeme ile bitirmek. Bakalım temennimiz bu yönde. Saat 20:00 da başlayıp, 23:15te bitirdiğimi düşünürsek, öyle herşey kolay değil, sabır lazım arkadaş.
Fırında geçen sürede zil sesi ile dolduğuna göre gece uzun :)
 Uzun gecenin sabahında makyajı bitmiş ela gözlü bir model...


7

1 yorum:

Özge B. dedi ki...

yaşasın dönüş :)

merak ettim diyenler